Один урок замість шести. Із першого вересня п'ятикласники вивчатимуть козацтво пришвидшено. Це передбачає нова навчальна програма. Покоротили у ній не лише час на вивчення козацької доби. Не розповідатимуть у п'ятому класі на уроці з історії України про голодомор та колективізацію. Зміниться і назва самого посібника: зникне слово Україна.

Те, що ці 5-класники патріоти і пишаються своєю Державою, кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України Віктор Мисан пов'язує із відповідним вихованням: у сім'ї та школі. Він готував їм підручники з історії України із 1991 року. Останній його посібник надрукували у 2010-му. Але, каже, вже їхні наступники, можуть заговорити інакше. Із першого вересня п'ятикласники вивчатимуть історію України за новою навчальною програмою та підручником.

Зміни будуть не тільки у назві. Нова навчальна програма перекроїла час вивчення певних тем. Не шість годин, а лише одну п'ятикласники вивчатимуть українське козацтво.

Теж одна година, додає вчитель історії та правознавства, відведена новою програмою на вивчення українських князів.

Якщо про хрещення Київської Русі князем Володимиром він розповісти за урок ще встигне, то навчити, де поділася держава, часу забракне точно. Як і на не менш важливі теми 20 століття: голодомор, колективізацію та помаранчеву революцію у 2004 році. У перекроїних годинах бачить тиск.

Автор п'яти посібників для 5-го класу з історії України Віктор Мисан, цього разу школярам нічого не написав. Надто сувора, каже, тепер цензура. Хоча, саме його матеріали лягли в основу першого підручника з історії України для п'ятикласників у 95-му році. Із 1 вересня п'ятикласники усі предмети вивчатимуть за новою програмою та підручниками. А ще у Міносвіти вирішили із нового навчального року додати до програми другу іноземну мову та курс інформатики.