З метою попередження нещасних випадків на воді, управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому нагадує правила поведінки на воді.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив в біду.

З початком купального сезону працівники Рівне нської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах щодня рятують життя 6-10 відпочиваючим біля водойм в м.Рівне .

Загальні правила поведінки на воді:

1. Відпочивати на воді (купатися, кататися на човнах) необхідно тільки у спеціально відведених для цього місцях.

Розпорядженням міського голови в м. Рівне місцем для купання визначено озеро Басів кут, плесо водойми біля пляжу. 2. Відпочивати потрібно на воді у світлу частину доби. 3. Купатися дозволяється тільки в спокійну безвітряну погоду.

4. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години. 5. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води. 6. У воді знаходитись потрібно не більше 15 хвилин. 7. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні. 8. Заборонено купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів. 9. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища. 10. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

Правилами поведінки на воді забороняється:

1.Купатися в місцях, які не обладнані для купання людей.

2.Заходити у водойми зі швидкою течією.

3.Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.

4. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього. 5.Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів. 6. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.

7. Купатися в нетверезому стані, вживати спиртні напої під час купання.

8. Забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.

9. Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання. 10. Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

11. Подавати помилкові сигнали небезпеки. 12. Заходити глибше, ніж до поясу, особам, які не вміють плавати.

13. Під час купання заборонено робити зайві рухи, тримати свої м’язи у постійному напруженні, порушувати ритм дихання, перевтомлювати себе, брати участь у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

14. Плавати і купатися під час шторму. 15. Купатися дітям без нагляду дорослих.

Пам’ятайте, дотримання правил на воді збереже Ваше життя та життя Ваших близьких!