rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули / День у календарі /
// 12.04.2012

Таємна вечеря

Таємна вечеря У християн східного обряду сьогодні Великий четвер. Церковні богослужіння Великого або Чистого четверга присвячені Таємній вечері - останній святковій трапезі, яку Христос провів зі своїми учнями.

На Таємній вечері відбулися три важливі події: це пророкування Ісусом Христом зради Іуди, встановлення обряду причастя та обмивання ніг учням. Чимало вірян саме у Чистий четвер ідуть до сповіді, щоб очистити свою душу від гріхів. Службу у Чистий четвер потрібно відстояти вкрай терпляче, уважно слухаючи священика. Після богослужіння потрібно донести додому страсну свічку так, щоб вона дорогою не згасла. В будинку за її допомогою випалюють хрест на стелі, щоб уберегтися від пожежі. А під час грози страсну свічку запалюють як оберіг від блискавки. Як правило, у Чистий четвер ретельно прибирають в оселі, перемивають посуд, перуть одяг. Чимало господинь цього дня вже печуть паски.
переглядів: 4232

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 10.04.2018
<a href='/Info/?id=89707' >Великодній тиждень: що можна і чого не можна робити в ці дні</a>

Великодній тиждень: що можна і чого не можна робити в ці дні (переглядів: 3082)

Кожен день тижня після Пасхи має свою назву і значення, є і певні заборони для цих днів. Тиждень після Великодня називається Світлою седмицею або Великоднім тижнем, згідно з народними традиціями всі ці дні прийнято веселитися, ходити один до одного в гості, відпочивати. Дізнайтеся, що можна, а чого не можна робити в ці дні.
// 10.04.2018
<a href='/Info/?id=80452' >Як розвантажити організм після Великодня[Поради рівнянам]</a>

Як розвантажити організм після Великодня[Поради рівнянам] (переглядів: 1424)

Свята кожен раз стають випробуванням. Якщо на Великдень ви смакували «по повній програмі», пора повертатися до нормального життя. Ось прості рекомендації по розвантаженню, які повинні сподобатися вашому організму!
// 09.04.2018
<a href='/Info/?id=64685' >Чим особливий Великодній понеділок?</a>

Чим особливий Великодній понеділок? (переглядів: 4204)

Понеділок після Великодня у народі називають обливальним. Юнаки, за традицією, обливають дівчат водою і у подарунок отримують від них яйця.
// 08.04.2018
<a href='/Info/?id=89596' >Як працівники Рівне 1 відзначають велике свято Великодня?</a>

Як працівники Рівне 1 відзначають велике свято Великодня? (переглядів: 949)

Наближається світле свято Великодня. Так як і усі рівняни, працівники Рівне1 готуються до свята: прибирають, печуть паски та домашню ковбасу, приймають таїнство сповіді. А як же вони відзначають Воскресіння Господнє ви можете прочитати в нашій статті.