rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули / День у календарі /
// 08.04.2012

Сьогодні римо-католики святкують Пасху

Сьогодні римо-католики святкують Пасху Католики зустрічають свято Воскресіння Христового, відвідуючи костели, де проводяться обряди благословіння води і вогню, запалюється великодня свічка. У храмах звучить гімн під назвою “Да возрадується!”, а потім читаються 12 пророцтв.

Священики освячують хрещальну воду, а віруючі запалюють свої свічки від пасхальної свічки, вогонь якої має чудодійні властивості, захищаючи від сил зла. Символ католицької Пасхи 2012, як і інших років — це фарбовані яйця. Цей елемент свята об’єднує православних християн і католиків. І в тих, і в інших за традицією яйця освячують у храмах або будинку в присутності священика. За традицією фарбовані яйця прийнято дарувати всім, хто приходить у гості.

У багатьох європейських країнах християни західного обряду готуються відзначати Великдень яскраво. Так, в Англії навіть школи закриваються для того, щоб у родинному колі діти могли традиційно зустріти Вознесіння Христове. До місцевого календаря свят на 2012 рік знову увійдуть двотижневі канікули. Німці також полюбляють це свято, у школах також канікули. В Італії Пасха вважається особливим святом. Тут ретельно до неї готуються, наводять в оселях чистоту, в магазинах купують італійську паску – Панатону. Солодку випічку починають смакувати ще за довго до Великоднього свята, на чекаючи Воскресної неділі. Великдень італійці відзначають у родинному колі за містом у ресторані.

переглядів: 5331 / коментарів: 2

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Коментарі

avatar
08.04.12 22:38 Богдан пише:
Вибачаюсь, внесу точність.
Сьогодні святкують Пасху всі 2000000000 (міль"ярди) християн світу, за невеликим виключенням ДЕЯКИХ православних церков:
антиохійської
сербської
російської
української
і грузинської (думаю, ця остання вже скоро перейде з середньовіччя на науковий календар, так само, це вже зробили православні греки, кіпріоти, копти, болгари, румуни тощо).

avatar
09.04.12 10:14 Сашко пише:
Раніше комуністи називали всіх некомуністів - фашистами.
Зараз ті самі комуністи в маскхалатах священників називають всіх, хто немосковського патріархату - сектою католиків.Інші публікації у розділі:

// 10.04.2018
<a href='/Info/?id=89707' >Великодній тиждень: що можна і чого не можна робити в ці дні</a>

Великодній тиждень: що можна і чого не можна робити в ці дні (переглядів: 3081)

Кожен день тижня після Пасхи має свою назву і значення, є і певні заборони для цих днів. Тиждень після Великодня називається Світлою седмицею або Великоднім тижнем, згідно з народними традиціями всі ці дні прийнято веселитися, ходити один до одного в гості, відпочивати. Дізнайтеся, що можна, а чого не можна робити в ці дні.
// 10.04.2018
<a href='/Info/?id=80452' >Як розвантажити організм після Великодня[Поради рівнянам]</a>

Як розвантажити організм після Великодня[Поради рівнянам] (переглядів: 1423)

Свята кожен раз стають випробуванням. Якщо на Великдень ви смакували «по повній програмі», пора повертатися до нормального життя. Ось прості рекомендації по розвантаженню, які повинні сподобатися вашому організму!
// 09.04.2018
<a href='/Info/?id=64685' >Чим особливий Великодній понеділок?</a>

Чим особливий Великодній понеділок? (переглядів: 4204)

Понеділок після Великодня у народі називають обливальним. Юнаки, за традицією, обливають дівчат водою і у подарунок отримують від них яйця.
// 08.04.2018
<a href='/Info/?id=89596' >Як працівники Рівне 1 відзначають велике свято Великодня?</a>

Як працівники Рівне 1 відзначають велике свято Великодня? (переглядів: 949)

Наближається світле свято Великодня. Так як і усі рівняни, працівники Рівне1 готуються до свята: прибирають, печуть паски та домашню ковбасу, приймають таїнство сповіді. А як же вони відзначають Воскресіння Господнє ви можете прочитати в нашій статті.