Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Новини /
// 16.03.2012

теги: церква, собор

Хто отримає право власності на Свято-Воскресенський собор?

Хто отримає право власності на Свято-Воскресенський собор? Рівне на межі міжконфесійного конфлікту. Українська православна церква Київського патріархату занепокоєна тим, що їх колеги із Московського захотіли забрати собі Свято-воскресенський собор у Рівному та ще й приміщення канцелярії та духовної семінарії. На захист інтересів УПЦ КП вже стали місцеві націонал-демократи.

Рівненська єпархія Української православної церкви Московського патріархату провокує в області міжконфесійний конфлікт. Таку заяву розповсюдив місцевий осередок Української народної партії. Кажуть, мають незаперечні докази того, що Московський патріархат зазіхає на власність Київського.

Секретар Рівненської єпархії Української православної церкви Московського патріархату отець Іван Солодчук у телефонній розмові збір підписів підтвердив. Однак зауважив, що від офіційних коментарів керівництво єпархії поки утримається. Тим часом у Київському патріархаті мовчати не збираються. Історія Свято-Воскресенського собору бере свій початок у серпні 1890 року. На закладенні був присутній російський цар Олександр ІІІ. У 1931-му, за часів польської держави собор після ремонту і поновлення розписів було освячено вдруге.

Церковній громаді споруду повернули вже у квітні 1989-го. А з 1992 року собор розділено на 2 храми - у верхньому відправляє службу Київський патріархат, у нижньому - Московський. За часи свого існування Свято-Воскресенський собор у Рівному не раз змінював і власників, і навіть призначення. Останні 20 років тут, у верхньому і нижньому храмах моляться єдиному Богові 2 конфесії християнської, православної церкви. Вже менше ніж за місяць віряни обох патріархатів мають зібратися тут разом, щоб освятити великодні кошики. Та чи буде на свято Воскресіння Господнього мир у Свято-Воскресенському соборі - знає один лише Бог.

Світлана Сирота, Артем Лаговський
переглядів: 13827 / коментарів: 120

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Коментарі
сторiнки: попередня  1  2  3  4  5  6

avatar
27.03.12 12:38 Манкурт пише:
Історично православна церква в Україні від Хрещення Русі була митрополією у складі Константинопольського патріархату. У 1685 році Московська патріархія (що відокремилася від Київської митрополії у 1448 році та отримала визнання Константинопольського патріархату у 1589 році) зверталася до Константинополя з проханням підпорядкувати їй Київську митрополію.

СТО СОРОК ОДИН РІК БУЛА НЕ ВИЗНАНОЮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
27.03.12 15:11 Сашко пише:
Аби хоч МП був церквою, а не міністерством імперської брехні і злоби, легендоване під нібито церкву для інтересів Російської імперії.
Та на пику Кирила глянеш - ніч спати не будеш.
Чекіст і є.

avatar
27.03.12 18:27 Крячко пише:
Може і в Рівному у Гундяєва від якоїсь кегебешниці дитина, якій нерухомість в виді собору потрібна?
В Москві в порушення закону про чернече служіння монах Гундяєв обзавівся власністю. Потім виявиться, що він одружений і має спадкоємців. Щось непотрібне коїться в кегебешній богодельні. Хотя і немає нічого дивного, який пастир, такий і приход.

avatar
27.03.12 18:42 Ося пише:
Руководитель пресс-службы Московского патриархата Владимир Вигилянский считает, что вопросы о квартире патриарха Московского и всея Руси Кирилла неэтичны, это частная жизнь, которая является неприкосновенной.

Я уважаю частную жизнь, уважаю то, что американцы называют почти сакральным словом «privacy» и совсем не хочу, чтобы кто-то это мое прайвеси нарушал. Но я – не Патриарх. Патриарх от меня отличается, как минимум, в одном. Он – монах. То есть он публично дал обещания, нарушение которых влечет с точки зрения церковного права немедленное наказание. Еще со времен Василия Великого, который установил нормы восточного монашетсва, публичный обет монаха имел юридическую силу, постриг из дела частного приобрел силу публичного акта.

3 апреля 1969 года Владимир Гундяев принял монашеский постриг, так называемую «малую схиму». Он получил имя Кирилл и дал четыре обета:
- Послушания
- Безбрачия
- Нестяжания (отказ от личной собственности)
- Непрестанной молитвы

Насколько монах Кирилл послушен и молитвенен – оставим судить его духовнику. А вот два других обета, в свете квартирного скандала, вызывают вопросы.

Стало известно, что Патриарх Кирилл долгие годы был прописан в одной квартире с некой мирянкой Лидией Леоновой. Каков характер их отношений? Сексуальный, родственный, духовный? Это не праздное любопытсво, а конкретный канонический вопрос. Напомню, в свое время именно за нарушение обета безбрачия Архиерейский Собор РПЦ лишил сана митропоплита Киевского Филарета (Денисенко) c формулировкой: «за внесение своим поведением и личной жизнью соблазна в среду верующих». Не вносит ли Патриарх Кирилл «соблазн в среду верующих» сожительством с Лидией Леоновой?

Второй вопрос – собственность патриарха. Часто представители Церкви на упреки в роскоши говорят: это все не личное, а церковное, любой иерарх, пользующийся дорогими машинами, часами, домами, вещами, всё это отдает обратно в Церковь, как только уходит со своего поста. Но Патриарх Кирилл находится на посту пожизненно, а квартирой владеет не умозрительно, а юридически, она ему принадлежит, находится у него в собственности. Выходит монах Кирилл прямо нарушает обет нестяжательства.

Нарушение хотя бы одного из принесенных обетов – церковное преступление. Наказания за это преступление бывает разным: от запрещения в служении до извержения из сана. Я не обвиняю Патриарха в нарушении монашеских обетов, обстоятельства его жизни мне неизвестны. Но если возникли вопросы по двум из четырех, принесенных им обетов, не стоит ли прояснить ситуацию?

avatar
27.03.12 20:15 Анонім пише:
Тема про собор, а не про виродження Сашка.

avatar
27.03.12 20:18 Ося пише:
Тема про нерухомість в Рівному, на яку планує накласти волохату лапу Гунжяєв, перевдягнений принагідно для таких справ монахом і попом.

avatar
27.03.12 21:21 УВАЖНИЙ пише:
Православні ієрархи МП в нинішній Росії прирівнюються до небожителів з ​​мигалками та охороною ФСО, і якщо патріарх досі не є на публіці в генеральському мундирі, то лише з вродженою скромності або із конспірації...

avatar
27.03.12 21:26 Анонім пише:
У московській церкві, яка лише на словах відділена від держави, як "кощунство" сприйняті слова з панк-молитви протестуючих в храмі Христа Спасителя: "Богородиця, Путіна прожени!"
Ясно ж, що якби панкерші заспівали небудь більш політично коректне, ніхто б їх не переслідував, і Кирило не приділив би їм ні хвилини свого дорогоцінного часу.
А якщо б вони зажадали прогнати Київський патраархат, то патріарх міг би їх і благословити на служіння в Верховній раді.

avatar
27.03.12 21:27 Запитання до сашка дебільного пише:
27.03.12 10:16 Сашко пише:
Багато народів віддавало щось москалям, чи силою забирали.
У всіх результат один.
Виродження.
---
А ти часом сам не москаль ????
таке враження що: "таки да".
Ленін був трохи жидом - не долюблював їх, сталін - жидогрузином, на перше місце ставив російський нарід, а інших знищував.....
---
щось подібне і з тобою коїться....
а Тягнисрака - той взагалі азійської крові, чорнявий, темноокий, геть не арійського походження...
Певне падло жидомасонське і сюди пробралось (у свабоду)
---
А церку цю, про яку йдеться, приміщення відати справжній ураїнській громаді, тій котра не пропагує жидівських та жидомасонських віруваннь.
а громаді що вірує в живого, істинного Господа.....

А не тім котрі пузатим попам вклоняються, що іздять на майбахах та відбирають останнє у людей.
Що Гундяєв а що Денисенко, одного поля ягоди.
Якби Денисенка (філірета) не відтіснили двадцять років тому від куколя патріаршого у Москві, якби збулася мрія його, і він став би все таки Птріархом московским и всея расссеи, то деб зараз пербувавби так званий київський патріархат ????
Чим КПтошки кращі від МПешників ???
Нагадати тобі, Анатолія Масендича, що утік чи то в тамбов чи то ще куди, а Серафима Верзуна,а Романа, та скільки їх тут у рівному тільки не було, і один краще іншого, як не гомік, то злодій.
Оце така ваша релігія та ідеологія, що прийшла від жидотюрків на нашу землю, та винищила справжнє українське єство.......


ГНАТИ УСІХ ПОПІВ, усіх МАСТЕЙ!!!!!

avatar
27.03.12 21:43 Почтмейстер пише:
Письмо Кирила об изъятии церковных зданий в Украине. Читаем: "Нам во что бы ни стало необходимо провести изъятие церковных ценностей самым решительным и быстрым образом, чем мы можем обеспечить себе фонд в несколько сот миллионов рублей. Надо вспомнить гигантские богатства некоторых монастырей и лавр. Взять в свои руки этот фонд, несколько сот миллионов золотых рублей, а может быть несколько миллиардов, мы должны во что бы то ни стало"
"Мы должны именно теперь дать самое решительное, бескомпромиссное сражение черносотенному духовенству КП и подавить его сопротивление с такой жестокостью, чтобы они не забыли этого в течение нескольких десятилетий"

avatar
27.03.12 21:56 123 пише:
Зверніть увагу – ми не забороняємо нашим віруючим ходити у храми Московського Патріархату, а вони своїм ходити до нас забороняють. Чому? Тому що ми не боїмося, що від нас підуть до них, а вони бояться, що від них підуть до нас. Про нас кажуть, що ми – «розкольники». Але в історії завжди саме розкольники забороняли своїм послідовникам спілкуватися із тими, хто не належить до їхнього розколу. Навіть їсти разом забороняли. От і зробіть з цього висновок – хто православний християнин, а хто Церкву розколює.

avatar
27.03.12 21:57 456 пише:
– Нехай вони пояснять, що таке «канонічна церква». Це ж московська видумка! Ніколи в історії такого поняття, як «канонічна церква», не було. Це видумка для омани неосвічених людей. В Символі віри ми читаємо: «Вірую в Єдину Святу Соборну і Апостольську Церкву». Це і є чотири ознаки Церкви, а такої ознаки, такого слова, як «канонічна», там нема! Нема! А Вселенський собор постановив, що до Символу віри ні додавати, і не віднімати нічого не можна. Не тільки до тексту, але й до суті Символу. А ті, хто говорять про «канонічну», фактично вносять зміну в Символ віри. В текст ще не дописали, але по суті вчення про Церкву викривляють. Як викривляють і поняття «єдина Церква», бо єдина вона у Христі, а вони кажуть, що єдина – це лише та, яка під владою Москви.

avatar
27.03.12 21:58 789 пише:
Якщо взяти у числовому співвідношенні всі парафії Московського Патріархату – в Росії, Білорусії, інших країнах, то половину з них складуть парафії в Україні. Москва добре розуміє, що втративши адміністративний вплив на ці парафії, вона втратить половину своєї структури. Від так, це ще й тому Москва так чіпляється за Україну! В Київському Патріархаті якраз не проти спілкування з Російською Церквою. Але бажають мати із нею стосунки як із Церквою-сестрою, рівною з Києвом Церквою. Тим більш, що саме з Києва в Росію пішло світло Християнської віри.

avatar
27.03.12 21:58 89 пише:
Може то й іронія долі, але найдовше невизнаною була саме Російська Церква, яка оголосила про свою незалежність від Константинополя ще у 1448 році, але визнана ця незалежність була в 1589 році, тобто, через 141 рік.
Такою ж самою ходою йшли і інші Церкви. Але їх шлях до визнання був не таким довгим. Так Грецька Церква не була визнаною 33 роки, Болгарська – 75, Румунська – 30 років.

avatar
27.03.12 21:59 1 пише:
Українська Церква, доки є Українська держава, ніколи не зможе і не буде об’єднуватись під керівництвом Москви. Це виключено. Об’єднання може бути тільки навколо Києва, тільки навколо України, бо ми є частиною українського народу, ми живемо в українській державі і, відповідно до 34-го Апостольського правила, кожен народ має право на свого першого, незалежного від інших в адміністративних питаннях, єпископа – митрополита або патріарха.

avatar
28.03.12 11:38 Богдан пише:
От цьому Москва і старається запобігти.
Тому "досвідчений чекістський риелтор" Кирил і рве собор під себе.

avatar
28.03.12 13:17 Богдану пише:
Отже, своє потрібно захищати!!!

avatar
29.03.12 17:50 любов пише:
Коли в нас нарешті проснеться украінська свідомість і гордість. Невже Бог дарував нам волю і мову, щом ми і надалі залишалися Московськими холуями.

avatar
29.03.12 19:06 Богдан пише:
То давайте будемо бидлом - будемо красти церкви, що належать УПЦ.

avatar
19.04.12 13:21 Невідомо пише:
Взагаліто із початку заснування Православної церкви, всі молитви промовлялися на старослов,янській мові-сьгодніш російська.УПЦ МП створена та існує за всіма законами-є всі бумаги які це підтверджують.А УПЦ КП просто за документами НЕІСНУЄ, це просто хтось собі вирішив зробить зборище грошей для свого подальшого життя з чесних віруюючих людей.Чому УПЦ КП не зібрала всі необхідні документи і не скликала Собор в Єрусалимі?Якби її затвердили я згідн і внеї ходити якщо прийде такий час, а покіще це не церква, це якось НЕПОНЯТНО

сторiнки: попередня  1  2  3  4  5  6


Інші публікації у розділі:

// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96993' >У Рівному готували "Волонтерські вареники" на схід для бійців АТО [ВІДЕО]</a>

У Рівному готували "Волонтерські вареники" на схід для бійців АТО [ВІДЕО] (переглядів: 13)

Більше тисячі вареників на одному столі. Українську традиційну страву, волонтери спільно з небайдужими рівнянами готують уже п'ятий рік поспіль. Після чого відправляють їх на схід для бійців АТО. На кулінарній акції "Волонтерські вареники" побували й наші журналісти.
// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96992' >У вівторок, 11 грудня, в обласному центрі буде без опадів </a>

У вівторок, 11 грудня, в обласному центрі буде без опадів (переглядів: 22)

З ранку до самого вечора в Рівному небо буде вкрите хмарами. Без опадів.
// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96991' >Руїни та безлад: рівняни просять відремонтувати сходи біля будинку [ВІДЕО]</a>

Руїни та безлад: рівняни просять відремонтувати сходи біля будинку [ВІДЕО] (переглядів: 43)

Ремонт розпочали, а закінчити ніяк не можуть. Майже у самісінькому центрі міста біля багатоквартирного будинку ще чотири місяці тому почали капітальний ремонт сходів. Однак все що вдалося зробити комунальникам - звести одну опорну стіну і залишити безлад, на цьому і все. Люди скаржаться у будинок потрапити неможливо більше того весь бруд стікає у під'їзд. Коли ж завершать роботи дізнавалися наші журналісти.
// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96987' >Які права людини найчастіше порушуються у Рівному? [ВІДЕО]</a>

Які права людини найчастіше порушуються у Рівному? [ВІДЕО] (переглядів: 51)

10 грудня у світі відзначається Міжнародний день прав людини. Декларація про свободу громадян прийнята ще у 1948 році. Втім українці й до сьгодні продовжують стикатись з порушенням своїх прав. Про те, як з цим боротися - далі у сюжеті.