rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули / Новий рік та Різдвяні свята /

День Святого Миколая

День Святого Миколая Це чудове свято припадає на 19 грудня. Свято Миколая прийшло до нас у 1088-1089 рр., за часів князя Всеволода Ярославовича.


Історія свідчить, що Миколай жив за часів імператора Костянтина (ІV ст.) і був архієпископом у Мирах. Народився у багатій сім'ї і виріс доброю й чуйною до чужої біди дитиною.

Батьки його померли дуже рано. І хоча хлопчикові нічого не бракувало, він жив під опікою родичів, все ж таки відчував нестачу батьківської ласки і любові. Маленький сирота все частіше тікав з багатого будинку до друзів, дітей убогих батьків, котрі жили в темних глиняних хатах і нерідко йшли спати голодними.
Найбільше бідувала родина Петруся. Батько був уже дуже старим і немічним, мати лежала хвора, а сам Петрусь бігав у холод босоніж. Увечері Миколай тихенько, щоб слуги не бачили, побіг до комори, набрав у торбину борошна, налив пляшку олії, набрав повні кишені яблук, відшукав пару теплих панчіх і нові постільці та й сховав усе у велику торбу. Вранці старий батько Петруся знайшов торбу коло свого порогу і не міг натішитися дарунками. А хто це міг зробити і кому дякувати, не знав.


Минули роки. Миколай став священиком. Віддав усе своє майно бідним людям і скрізь чинив тільки добро. Одного разу він врятував невинного чоловіка, батька багатьох дітей, від страти, запропонувавши за те своє життя, проте помилували обох.


Священик Миколай своїм милосердям заслужив винагороду у Бога - благодать творіння чудес. Кожного року 19 грудня у день ангела св. Миколая ми відзначаємо це улюблене всіма свято.


У нас, в Україні, усе відбувається тихо-тихо. У ніч з 18 на 19 грудня в оселі, де живуть діти, нечутно приходить Миколай і так само нечутно кладе переважно під подушки, а іноді у черевички сплячої малечі жадані дарунки. І що характерно - саме ті дарунки, які собі намріяли слухняні хлопчики й дівчатка. Звідки Миколай знає, що кому потрібно? Взагалі-то напередодні чарівної ночі належиться написати лист-прохання до святого, покласти записку на вікно і сподіватися на здійснення мрії: Чи то Ангел, чи то яка пташка-невеличка той лист забере. І Миколай точно знатиме, чого від нього сподіваються. Але якщо малюк ще цілком неписемний, то святий і так здогадається.


А що чекає неслухняних? Ну, таких в Україні геть мало. Якщо трапляються, то їм дістається різочка, але тоненька і недовга. А якщо мама й тато дуже попросять Миколая, то крім різочки святий все ж покладе бодай цукерку чи мандаринку. Хіба би дитина зовсім не вірила в диво. Хіба би не знала й не чула, що є така пісенька, якою можна заслужити милість святого: “Ой, хто, хто Миколая любить, ой, хто, хто Миколаю служить, тому святий Миколай у всі часи помагай”.


Навіть дорослі іноді “випрошують” невеличкий презент. Кому ж це не приємно! Скажімо, відома українська кулінарка, галичанка Дарія Цвек у свої 94 роки зізнавалася: “Я й тепер люблю знайти зранку на Миколая під подушкою плитку шоколаду”. Мабуть, вона заслужила такої уваги святого уже хоча б своїм рецептом медових “миколайчиків”. У корінних галицьких родинах їх ще печуть. Вони дивовижно смачні і симпатичні з вигляду. До того ж довго зберігаються (хоч і без консервантів). Це, очевидно, теж вплив Миколая.
У цю ніч усі мають бути щасливі. І ті, що роблять дарунки, і ті, що отримують їх. З давніх-давен День св. Миколая святкували весело. Завчасно готували маленькі даруночки, пекли печиво, варили пиво, запрошували музик, скликали гостей. І звичайно ж, чекали найголовнішого нічного гостя - Миколу-Чудотворця, запалювали свічки, читали молитви...


Святий Миколай дружить з дітьми практично всієї Західної Європи. До них він навідується 5 чи 6 грудня. Іноді — не сам. Наприклад, чеський Мікулаш у “помічники” бере Ангела та Чорта. Добрий дідусь носить із собою книжку, де записані дітки слухняні та неслухняні. Першим дістаються приємні дарунки, а бешкетникам Чорт приносить вугілля.
Щось схоже відбувається у Словаччині. Особливо колоритно це виглядає у селах, де Мікулаш з кошлатою бородою, у довгому кожусі та баранячій шапці, з ціпком у руках і кошиком за плечима ходить від хати до хати та тішить малечу. Компаньйон у нього той же, що й у чеського — рогатий паскудний Дідько у кептарі навиворіт. Бряжчить ланцюгами, трясе мітлою, погрожує різками. Стра-а-шно!
В австрійців чортівська тема у день святого Ніколауса набрала апофеозного розвитку. Зазвичай 5 грудня на вулицях міст з'являються цілі зграї рогатих, волохатих Крампусів. Вони лякають не лише дітей, а й навіть дорослих. Маски на їхніх “обличчях” часом просто таки розкішно страшні. Крампуси гарчать, кричать, ляскають батогами, дзвенять ланцюгами... Але тут з'являється Ніколаус в єпископському вбранні і розганяє усе це чортівське плем'я. Запановує мир і благодать: Заспокоєні перехожі розходяться по своїх справах, гризучи подаровані святим печиво та цукерки.Чим не Чудотворець - святий, якого християнський світ не перестає любити майже дві тисячі років. Тож не забудьте - саме 19-го грудня ви можете порадувати своїх близьких подарунком. Поспішайте робити добро!
МОЛИТВА ДО СВЯТОГО МИКОЛАЯВеликий Угоднику і Святителю Божий, Миколаю, Пастирю й Учителю всіх, хто з щирим молінням вдається до Твоєї допомоги. Ти помагав тим, які до Тебе вдавалися, поможи і мені в усіх труднощах і потребах життя мого. Коли прийде хвиля, де сила моя заслаба, труднощі, що стають на дорозі життя мого, завеликі для мене. Ти, Угоднику Божий, подай мені помічну Твою руку і стань мені на охорону, як ставав завжди тим, що в труднощах і небезпеках пам'ятали про Тебе. Поблагослови мене Святительською Твоєю рукою, настав на стежку добру, запали в мені віру непохитну і моли Христа Бога спастися душі моїй. Амінь.

переглядів: 21978 / коментарів: 36

   список    наступний матеріал >>


Коментарі
сторiнки: попередня  1  2

avatar
14.12.10 14:52 Аміна Назарук пише:
Я хочу на Миколая бути дурою

avatar
14.12.10 14:54 Сашулька пише:
хочу секса

avatar
14.12.10 16:24 мужік пише:
Дорогий Миколай, я цілий рік слухався свою жіну, яка одбірала в мене з/п і відложувала кучкі але на пріставку SPS моя любіма жіна не відложила ще грошей , тому подари мені пожалуйста ігрову пріставку (SONY PLAY STATION 2 або X-Box 360)!!!!!!!!!!!!!

avatar
14.12.10 16:58 Соня пише:
Святий Миколай, подаруй мому татові, мамі, мому коханому мужіку крепке-прикрепке здоров"я! І ще я хочу щоб в наступному році ми доробили ремонт в нашій квартирі і відгуляли новосілля та весілля.
Дякую.

avatar
30.11.12 16:37 Анонім пише:
Святий миколай принеси мены ы всый моъй сымъ здоровя

avatar
03.12.12 10:20 edifier пише:
бліііін( я теж мікроскоп захотів(

avatar
08.12.12 23:05 Анонім пише:
енеаамит

avatar
08.12.12 23:20 вікторія пише:
Святий Миколай прошу здоров'я для всієї моєї родини.щастя.багато грошей.Мамі туш.Сестричці Лілії справжнє караоке грубий блокнот санки і багато солодощів.Бабусі здоров'я і зимовий плащ.Тьоті Наталі грошей і знайти гарну роботу.Дядьку Петру теж знайти роботу і щоб вони жили в злагоді.Великій моїй родині здоров'я і грошей.А собі теплих рукавиць щоб тепло провести зиму невеликого ангелика і безрукавку з хутром і багато кіндерів і велика різноманітність фруктів.Пробач всі мої гріхи і будь зі мною поруч.І якщо це можливо невеликий планшет.Дякую.Буду чекати цй подарунки обов'язково.

avatar
16.12.12 12:34 Назарій пише:
Дорогий Миколаю!!!Мене звати Назарій і мені 12 років!!!
Насамперед хочу привітати Тебе з наступающим Новим Роком і
Різдвом Христовим!!!Будь-ласка подаруй мені багато-багато
солодощів!!!Дякую Тобі!!!Мій тел:0986444122

avatar
16.12.12 15:01 Я_Я_Я. пише:
св.Миколай, я була слухняною, не завжди, не з усіма, не у Лагуні, і вобщє
ніколи.Моє життя для мене, останнім часом, це суцільні гулянки. Не прошу у тебе
нічого надприроднього, не прошу цукерків, не прошу здоров’я та кохання, попрошу
зовсім трішки: ноутбук із вічним безлімітним інтернетом, Lexus GX 470 чорний,якщо
можна,але якщо буде білий чи якийсь інший-я не обіжуся або Mercedes-Benz F700,
щоб я виграла конкурс "Міс Всесвіт 2013", щоб у мене був власний нічний клуб і
більше нічого не хочу. Але ні, хочу щє щоб у моєму нічному клубі діджеєм був
Хітмен і щоб у нас був секс щоночі.

avatar
16.12.12 16:29 уххх... пише:
А я хочу Євтушенка Святослава у костюмі сантехніка :))

avatar
16.12.12 22:26 Іра пише:
Який ви тут брєд пишете, невже ви не можете купити собі ноутбук чи цукерку!!!!!!!!!Я була в тому місці і храмі де зараз лежать мощі св.Миколая, яка це радість там побувати, адже це знаходиться в другій країні.Коли ви всі хочете чуда, то треба щось серйозне для цього робити, а не писать всяку дурню.

avatar
16.12.12 23:36 до Іри пише:
Щось серйозне це поїхати у храм? Ну з’їздила і що? Помолилася Богу і що? У тебе
появився ноутбук?З неба впав?

avatar
17.12.12 11:07 )))))))))))) пише:
А-ха-ха-ха! Євтушенка! В костюмі сантехніка!))))))))) Славік, ти популярний! Так держати!

avatar
17.12.12 12:13 Іра пише:
У мене не тільки ноутбук з"явився, а і багато чого, що я собі хотіла.Бо я працюю, для того щоб щось мати, а не жду манни з неба.А ліниві люди тільки сидять і ниють і нічого не роблять.

avatar
19.11.13 15:21 валюша пише:
я хотілаб щоби у мене зявився плеєр м3 Будьласка

сторiнки: попередня  1  2


Інші публікації у розділі:

// 06.01.2017
<a href='/Info/?id=76464' >Кутя: історія, традиції та секрети готування</a>

Кутя: історія, традиції та секрети готування (переглядів: 2004)

Найчастіше кутю подають як поминальну страву, але також у переддень Нового року (за старим стилем), у Святвечір, на Водохрещення та інші православні свята. Кутя - незамінна страва і під час Великого посту, її готують у дні поминання померлих.
// 30.12.2016
<a href='/Info/?id=76443' >Народні прикмети на Новий 2017 рік</a>

Народні прикмети на Новий 2017 рік (переглядів: 3497)

Люди помічали і передавали прикмети з вуст в уста довгі і довгі роки. І навіть будь-яка не забобонна людина все одно рано чи пізно зауважує, що прикмети збуваються. Особливо цінують люди новорічні прикмети і передбачення: адже в самому початку року легко можна передбачити, для чого прийдешній рік буде благополучним, а від чого краще утриматися.
// 07.12.2014

Чим відрізняється піст перед Різдвом? (переглядів: 5999)

Він триватиме до 6 січня. У цей час, за традиціями Православної Церкви та церковного Уставу, християни обмежують себе в їжі, а також намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога, для того, щоб духовно приготуватися до зустрічі великого свята Різдва Христового.
<a href='/Info/?id=1215' >Про велике Святе Водохреща</a>

Про велике Святе Водохреща (переглядів: 12192 / коментарів: 3)

Йордана (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов'язують хрещення на Йордані Христа. А ще сьогодні усі віряни обох релігійних конфесій проводять день у пості, а потім зберуться за столом на святій вечері.