Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Новини /

// 03.12.2010

Останні шість днів життя князя Василя-Костянтина Острозького

Останні шість днів життя князя Василя-Костянтина Острозького На межі історичного і художнього описав у своїй новій книзі місцевий письменник, доктор філософських наук, професор і проректор "Острозької академії" Петро Кралюк. Презентація видання відбулася в обласній бібліотеці для юнацтва.

"Шестиднев або Корона дому Острозьких" - під такою трохи претензійною, а трохи таємничою назвою київське видавництво "Ярославів вал" випустило в світ накладом у 1000 примірників новий роман Петра Кралюка, присвячений князеві Василю-Костянтину. Щоб розповісти про засновника Острозької академії, справжню людину-епоху автор вдався до несподіваної форми.

У романі більше художнього, ніж документального, зауважує автор і не заперечує свого прагнення деякої міфотворчості навколо постаті князя Василя-Костянтина Острозького. Та водночас письменник не бачить у цьому жодного конфлікту з історичною правдою. Під час презентації книги Петра Кралюка уважно слухали запрошені на захід старшокласники з 18-ої школи і студенти технічного коледжу. Кажуть, небайдужі до історії, тож новий роман читатимуть. Чому на своєму відомому портреті князь Василь-Костянтин Острозький зображений не із символом влади, а із монетами в руках? На цим питання досі б'ються дослідники. А Петро Кралюк вже має власну відповідь. Що насправді було в руках у князя, коли малювали його портрет, дізнаються читачі роману.

Світлана Сирота, Юрій Кобів
переглядів: 2723 / коментарів: 1

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Коментарі

avatar
13.02.12 20:00 Faust пише:
Роману як такого не має - є перенавантажена історичними фактами збірка есеїв. Професура може намагатися скількі завгадно співати дифірамби, але це нічого не змінить. Портрет князя змальовано дуже однобоко. Головною ідеєю твору, мабудь, була чергова спроба зробити нового ідола. Король помер – хай живе король!Інші публікації у розділі:

// 14.11.2018
<a href='/Info/?id=96228' >У Рівному мешканці "воюють" за ОСББ [ВIДЕО]</a>

У Рівному мешканці "воюють" за ОСББ [ВIДЕО] (переглядів: 103)

Сусідські війни. Мешканці будинку на вулиці Генерала Безручка,7 розділилися на два фронти. Частина людей хоче створити ОСББ, інші прагнуть залишитися в обслуговуючому кооперативі.
// 14.11.2018
<a href='/Info/?id=96225' >У Рівному знайшли безвісти зниклого дідуся </a>

У Рівному знайшли безвісти зниклого дідуся (переглядів: 120)

Учора ввечері, 13 листопада, до поліції надійшло повідомлення від 2 відвідувачок одного з кафе на Київський, про те, що до закладу завітав невідомий чоловік в безпорадному стані
// 14.11.2018
<a href='/Info/?id=96224' > Як рівнянам вберегтися від діабету? [ВІДЕО]</a>

Як рівнянам вберегтися від діабету? [ВІДЕО] (переглядів: 99)

Сьогодні, 14 листопада, відзначають Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Лікарі називають його чумою 21 століття. Ця недуга входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідність та смерть.
// 14.11.2018
<a href='/Info/?id=96221' >Нові дуобуси можуть з’єднати Рівне та аеропорт</a>

Нові дуобуси можуть з’єднати Рівне та аеропорт (переглядів: 329)

Саме цей напрямок розглядають серед пріоритетних, якщо місто продовжить купувати тролейбуси з можливістю автономного ходу.